Де взяти час стільки всього цікавого прочитати? 10 КНИГ ІЗ ХАРИЗМАТИЧНИМИ ЛИХОДІЯМИ⚡⚡⚡
10 крутих книг, читаючі які переживаєш за негативних персонажів!
1. Герберт Уеллс — “Людина-невидимка”
Найбільш відомий роман знаменитого англійського письменника Герберта Уеллса “Людина-невидимка”. Трагічна історія талановитого вченого, який здійснив дивовижне відкриття і вважає себе “надлюдиною”, захоплює напруженим, майже детективним сюжетом і вражає поєднанням психологічної і побутової достовірності з фантастичністю подій, які відбуваються. Книга була неодноразово екранізована, а її герой став одним з найпопулярніших персонажів.
2. Гете — “Фауст”
Великий Гете вигадав свого “Фауста”, коли йому було трохи більше двадцяти років, а завершив трагедію за кілька місяців до смерті. Цей твір стало підсумком філософських і художніх пошуків автора – поета, драматурга, прозаїка, найбільшого вченого свого часу, людини енциклопедичних знань. Герой трагедії доктор Йоганн Фауст жив у першій половині XVI століття і був магом і чорнокнижником, який, відкинувши сучасну науку та релігію, продав душу дияволу. Про Фауста ходили усні легенди, він був героєм театральних вистав, до його образу зверталися автори – Р. Р. Відман, К. Марло, Ф. М. Клінгер, Р. Е. Лессінг та інші. Під пером Гете історія про Фауста, присвячена вічній темі пізнання життя і труднощів людського шляху, стала однією з вершин світової літератури.
3. Е.Т.А. Гофман — “Життєві погляди Кота Мурра”
Ернст Теодор Амадей Гофман (1776-1822) — один з найбільш відомих і популярних у світі письменників. Вінцем творчості Гофмана — останнього німецького романтика і першого реаліста — став роман “Життєві погляди Кота Мурра” (1821), в якому ефектне поєднання обох художніх методів стає і основним композиційним прийомом: палкі зізнання музиканта-романтика Крейслера перемежовуються тут еронічними і сатиричними але влучними, викривальними «записками» знаменитого кота-бурша. Роман залишається дуже популяриним серед читачів різних країн протягом більш як століття.
4. Олексій Толстой — “Гіперболоїд інженера Гаріна”
Це – мабуть, перша з російських книг, в якій науково-фантастичні та пригодницькі елементи так тісно переплетені, що, розділити їх вже неможливо. Книга, від якої не могли і не можуть відірватися юні читачі вже багато десятиліть! Бо вічна історія геніального вченого, який мріє про світове панування, і жменьки сміливців, які виступають проти цього “злого генія”, є надзвичайно захопливою!
5. Патрік Зюскінд — “Парфюмер. Історія одного вбивці”
Виданий 1985 г. Роман “Парфюмер”, в якому химерно поєднуються риси бароко, романтизму, літературної притчі та інтелектуального трилера, не просто був переведений на 33 мови і більше восьми років протримався в списку міжнародних бестселерів, але і став своєрідним еталоном сучасної європейської інтелектуальної прози. Трилер-бестселер, описує історію життя блискучого парфумера і кривавого вбивці Жана-Батіста Гренуя, яка миттєво стала світовою сенсацією. “Парфюмер” визнаний найзнаменитішим романом, написаним німецькою мовою, з часів книги Е. М. Ремарка “На західному фронті без змін”.
6. Патриція Хайсміт — “Талановитий містер Ріплі”
“Талановитий містер Ріплі” – один з найвідоміших романів Патриції Хайсміт. Том Ріплі бідний, у нього немає могутніх покровителів, але він віртуозний аферист, а головне – людина, абсолютно позбавлена уявлень про мораль та порядність. Патриція Хайсміт вибудовує захопливий детективний сюжет, одночасно намагаючись проникнути в самі глибини душі свого персонажа, дати відповідь на питання, що відчуває людина, яка зважилась на злочин. Роман здобув премію Едгара По, започатковану Асоціацією детективних письменників США, і неодноразово екранізувався.
7. Айріс Мердок - “Втеча від чарівника”
Майже детективна історія утікачки з елітного коледжу розкривається в романі Айріс Мердок `Втеча від чарівника` в постмодерністичну, вишукану версію середньовічної легенди про Магію, Силу і Любов – версію, у якій реальність переплетена з божевільним польотом фантазії, трагедія – з веселим і єхидним фарсом, а іронія класичної англійської комедії – з гірким, трагічним, гордовитим абсурдом.
8. Роберт Стівенсон “Дивна історія доктора Джекіла і містера Хайда”
Дивна історія доктора Джекіла і містера Гайда (англ. Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde) — новела шотландського письменника Роберта Стівенсона, вперше опублікована у січні 1886 році в Лондоні. Це один з його бестселерів. Книга відома завдяки своїм головним героям доктору Джекілу та його альтер его містеру Гайду. Це одна і та сама людина, яка має протилежні характери. Сюжет книги став основою для багатьох інших книжок та ще більшої кількості фільмів, і навіть мультфільмів. Цю новелу вважають зображенням сучасного лицемірства людей. Книга присвячена Катарині де Маттос.
9. Мері Шеллі — “Франкенштейн, або Сучасний Прометей”
В історії світової літератури культовий “Франкенштейн” дев'ятнадцятирічної Мері Шеллі із жанру наукової фантастики. Ця похмура, надзвичайно сильна розповідь про вченого, винахід якого обернувся трагедією і для нього, і для інших людей, передбачила песимістичні мотиви багатьох сучасних науково-фантастичних творів.
10. Чарльз де Лінт — “Лезо сну”
Сон і дійсність... Тонка і гостра, як лезо грань між ними розділила життя Ізабель Коплі навпіл. У минулому талановита художниця, учениця великого живописця, тепер на відокремленому острові вона шукає порятунку від свого марення, яке стало реальністю. Що зруйнувало долю Ізабель – незвичайний дар або страшне прокляття? І ким насправді є її вчитель – підступним лиходієм або неперевершеним генієм? Художниця боїться дізнатися правду. Але, немов привид, з'являється лист від давно померлої подруги і змушує Ізабель повернутися в минуле і ще раз пройти по лезу сну.
